HAKKIMIZDA

Pek çok farklı sektör için hareket teknolojileri, simülasyon ve sanal gerçeklik alanında üst düzey projelendirme, üretim ve mühendislik çözümleri sunan AMEGA, sahip olduğu know-how ve üstün imalat kabiliyeti ile uluslararası standartta, anahtar teslim ürün ve hizmetler sunan köklü, öncü, yenilikçi ve esnek bir çözüm firmasıdır.

Kendi teknolojisini üretebilecek teknik altyapı ve donanıma sahip olan AMEGA, üretim tekniği, ürün gamı ve geliştirdiği çözümlerle bağlı bulunduğu sektörlerde ilkler arasında yer alırken; deneyimli mühendis ve teknisyen kadrosuyla, projelendirme ve üretimin her aşamasını 4.000 metrekare kapalı alanlı fabrikasında, kendi bünyesinde tamamlamaktadır.

Kuruluşundan bu yana amaç edindiği müşteri memnuniyeti ilkesi ve fikri harekete dönüştürme yeteneği ile çok sayıda standart ve özel projede ihtiyaca yönelik ürün ve çözümler geliştiren AMEGA, Türkiye’deki sektör liderlerinden biri olmakla beraber, geliştirdiği birbirinden ilgi çekici ürünleri ile 6 kıta ve 40'dan fazla ülkede varlığını sürdürmektedir.

Vizyon

Hareket teknolojileri ve simülasyon alanında uluslararası standartlarda hizmet veren üretici yapımızı koruyarak Türkiye’nin öncü projelendirme ve mühendislik firması olmak. Projelendirme ve imalatta teknoloji ile mühendisliği en üst seviyede kullanarak kendini sürekli geliştirmek; bu doğrultuda ilklere imza atmayı sürdüren, müşteri odaklı lider bir kurum olmak.

Misyon

Hareket teknolojileri ve simülasyonun konu olduğu her alanda çözüm odaklı projeler geliştirmek ve ihtiyaçların ötesine geçerek katma değer yaratmak. Üretici firma yapımız ve ses getiren projelerimizle, uluslararası arenada kurum kimliğimizi vurgulamak; öncü kimliğimizi koruyarak sektörün gelişimine katkıda bulunmak.

Değerlerimiz

İnsanlığın temel ilkeleri ışığındaki ticari etik ve sosyal sorumluluk anlayışımız, firmamızın kurumsal değerleri ile müşteri memnuniyeti prensibimizin temelini oluşturmaktadır. Bu temel ile birlikte; bilgi ve teknoloji ışığında sürekli gelişim, güvenilirlik, işimizin her aşamasında içselleştirilen toplam kalite yönetimi, iletişim esaslılık, inovasyon, esneklik ve çözüm odaklılık vazgeçilmez kurumsal değerlerimizi oluşturmaktadır.

KİLOMETRE TAŞLARI

2017

Türkiye’nin eğlence sektörüne yönelik ilk VR (Sanal Gerçeklik) özellikli uçuş simülatörünün tasarımı ve üretilmesi.

Dünyanın en prestijli fuarlarından IAAPA Expo'nun düzenlediği Brass Ring Awards ödülünün Cinecoaster ürünü ile ''Best New Product'' alanında alınması.

Türkiye’nin ilk VR yarış kaskı tasarımı ve üretilmesi.

2016

Türkiye’nin ilk VR (Sanal Gerçeklik) özellikli yarış simülatörünün tasarımı ve üretilmesi.

Türkiye'nin ilk Afet Eğitim merkezi Bursa Afet Eğitim merkezi için Deprem simülatörü üretilmesi.

2015

Savunma Sanayi’nde kullanılmak üzere uçuş simülatörü steward platformu geliştirilmesi, tasarım ve imalatı.

Atrax Fuarı tarafından düzenlenen Shning Star Awards yarışmasında F1 Replicar Fullbody ürünü ile '' En Başarılı Yeni Ürün'' ödülünün alınması.

Şirketin büyüme sürecine paralel olarak daha iyi hizmet verebilmek adına yeni binasına taşınması.

2014

Şirket ana faaliyet alanlarının AMEGA çatısı altında, “AMEGA Entertainment”, “AMEGA Simülasyon” ve “AMEGA Endüstriyel” isimleri ile yeniden tanımlanması.

Dünyanın ilk gerçek görüntüler ile çekilen 4D sualtı rider filmi ile Oceanride Deniz altı macerasının Antalya Aquarium'da hayata geçirilmesi.

Dünyanın en büyük su parkı üreticilerinden Polin Waterpark için özel olarak üretilen Amega'nın patentli Looping Rocket ürünü Rocket Start Servo Hidrolik Hibrit sistemin üretilmesi.

Atrax Fuarı tarafından düzenlenen Shning Star Ödülleri yarışmasından Cinecoaster ürünü ile "En Başarılı Yeni Ürün" ve "En Dikkat Çekici Stand" ödüllerinin alınması.

2013

Gelişerek büyüyen şirket yapımızı, ilerici vizyonumuza ışık tutacak mühendislik ve profesyonellik anlayışımız ile örtüşen kurumsal bir kimliğe büründürme kararı.Yeni kurum ve marka ismimiz AMEGA’nın kabulü ile birlikte AMEGA Teknoloji A.Ş.’nin kurulumu.

TÜBİTAK tarafından desteklenmeye değer bulunan bir çalışma sonucu, deprem verilerinin işlenerek paralel kinematik platform simülatörünün geliştirilmesi.

2012

Tamamı kendi üretimimiz olan yarış simülatörleri ve xD Sinema çözümleri için kurum çatısı altında “Playmotion” ve “Cinemotion” markalarının oluşturularak tescil ettirilmesi.

TÜBİTAK tarafından desteklenmeye değer bulunan bir çalışma sonucu, sinema simülatörü olarak 6 eksenli paralel robot mekanizması geliştirilmesi.

TÜBİTAK tarafından desteklenmeye değer bulunan bir çalışma sonucu, kullanıcı etkileşimli aktif yarış simülatörü olarak 6x6 paralel robot tasarım ve geliştirilmesi.

2010

Dünyanın en prestijli birliklerinden biri olan IAAPA’ya (International Association of Amusement Parks and Attractions) üyelik.

2009

Simülasyon alanında, teknik altyapısı ve yüksek gerçeklik hissiyle farklılaşan ürünlerin imalatı ve geliştirilen öncü konsept projelerin uygulamaya konulması.

2007

Yüksek teknoloji ve hareket kontrolü temelli çalışmaların ve robotik ürünlerin hayata geçirilmesi. ISO 9001 sertifikasının alınması.

2005

AMEGA’nın temellerini oluşturan Akışkan Otomasyon Hidrolik Pnömatik Ltd. Şti’nin kurulumu. Makine otomasyonu üzerine üst düzey çalışmaların başlatılması.4000 m2 kapalı alana sahip fabrikaya taşınılması.

2018

TÜBİTAK tarafından desteklenmeye değer bulunan bir çalışma sonucu ,uçuş simülatörlerine uygun, tam ölçekli, hassas, pinomatik destekli hareket sistemleri geliştirilmesi.

2019

Türkiye’de ilk kez yarış simülatörlerinin multiplayer çalışabilmesine olanak sağlayan yazılımın geliştirilmesi.

ÜRETİM TESİSİ

Kendi teknolojisini üretebilecek teknik altyapıya sahip olan AMEGA, teknolojik yetkinlik, üstün üretim kabiliyeti, deneyimli mühendis ve teknisyen kadrosu ile projelendirme ve üretiminin her aşamasını 4.000 metrekare kapalı alanlı fabrikasında, kendi bünyesinde tamamlar.

KALİTE YÖNETİMİ ve GÜVENLİK

Toplam kalite yönetimi anlayışını tüm iş yürütme ve üretim süreçlerine yansıtmayı ilke ve hedef edinen AMEGA, projelendirme ve üretim proseslerinin her aşamasında iç denetim ve kalite kontrol sistemlerinden yararlanmaktadır. Elektronik ve mekanik imalat bölümünde üretimi tamamlanan ürünler son kalite kontrolden geçirilerek, ürünlerin ulusal ve uluslararası standartlara uygunlukları test edilir. İmal edilen ürünler CE standardının gereklerine uygun olarak belgelendirilirken, yürütülen projelendirme ve üretim süreçleri ise ISO 9001 standartları gereğince yazılı hale getirilir.
Top